Piotr pravi, da je snemanje fotografij s svetlobnimi sledmi razmeroma enostavno. "Vse, kar potrebujete, je standardna fotografska oprema, stojalo in dobra lokacija," je povedal. "Takšno fotografiranje ni zapleteno, rezultat, ki si ga lahko ogledate na zaslonu LCD, pa je vedno fantastičen. Včasih teh slik sploh ni treba urejati, saj so čudovite že takšne, kot so." Posneto s fotoaparatom Canon EOS 5D Mark IV z objektivom Canon EF 16-35 mm f/2.8L USM (ki ga je zdaj nasledil model Canon EF 16-35 mm f/2.8L III USM) pri 18 mm, 25 sek., f/11 in ISO1000. © Piotr Skrzypiec
Piotr Skrzypiec, ki je podnevi turistični vodnik, ponoči pa fotografira svetlobne sledi, s poznavanjem čudovitih lokacij in tehnik dolge osvetlitve ustvarja osupljive fotografije pokrajine v Sloveniji in širše. Zato ni presenetljivo, da je bil imenovan za zmagovalca Canonovega uvodnega izziva Redline Challenge.
Namen fotografskega natečaja je bil spodbuditi veščine amaterskih fotografov s tematiko "svetloba v temi". Sodniki so v končni ožji izbor uvrstili tri Piotrove slike, za skupnega zmagovalca pa so izbrali njegov razpoloženjski posnetek viadukta, ovitega v meglo.
Piotr je z daljšo osvetlitvijo spremenil ostre žaromete premikajočih se avtomobilov v vijugaste barvne črte. Dolga osvetlitev se nanaša na fotografiranje z nizkimi hitrostmi zaklopa, ki se lahko gibljejo od nekaj sekund do nekaj ur, kar povzroči zameglitev premikajočih se predmetov. Za to tehniko ne potrebujete posebnega fotoaparata ali objektiva, rezultati pa so lahko drzni. Poleg zamegljenega gibanja so dolge osvetlitve primerne tudi za povečanje količine svetlobe, ki vstopa v fotoaparat, z namenom zmanjšanja ISO, kar izboljša kakovost slike.
Tu se Piotr vrača na lokacije svojih drugih posnetkov in ponuja nasvete, kako posneti podobne fotografije s svetlobnimi sledmi.