Če uporabljate fotoaparat z ročnimi nastavitvami, lahko njegovo zaslonko upravljate v načinu prioritete zaslonke (Av). Z nastavitvijo zaslonke preprosto določite, koliko svetlobe naj vstopi v fotoaparat. Pri šibki svetlobi morate prepustiti čim več svetlobe, da zagotovite dobro osvetlitev in zajamete podrobnosti prizora. To lahko storite s široko odprto zaslonko (nizko število f). Če je posnetek še vedno premalo osvetljen (pretemen), lahko z uporabo nižje hitrosti zaklopa prepustite več svetlobe, tako da podaljšate čas osvetlitve, vendar se pri tem lahko zgodi, da bo posnetek zamegljen. Glejte spodnji razdelek o ostrenju posnetkov.
Nastavitev zaslonke ne vpliva le na osvetlitev. Široko odprta zaslonka omogoča tudi majhno globino polja, to pomeni, da je pri nizkem številu f torej izostren samo ozek del prizora. To je lahko idealno pri fotografiranju portretov pred zoro s prijetno zamegljenim ozadjem. Če pa želite na primer v mraku zajeti posebne odtenke mesta, lahko z uporabo ožje zaslonke (večje število f) ustvarite večjo globino polja, tako da bo izostren večji del prizora. Če želite dobro osvetlitev, poskusite uporabiti nižjo hitrost zaklopa.
Nekateri objektivi imajo že sami po sebi širšo ali "hitrejšo" zaslonko kot drugi. Med odlične kompaktne možnosti za brezzrcalne fotoaparate polne velikosti s sistemom EOS R, kot sta Canon EOS R6 in EOS RP, spada objektiv Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM, ki je odlična izbira za širokokotne posnetke mest ponoči in drugih prizorov pri šibki svetlobi. Objektiv Canon RF 50mm F1.8 STM nudi bolj standardno perspektivo (podobno človeškemu očesu) in je idealen za pristne prizore ulične fotografije, posnete ponoči, medtem ko je daljši telefoto domet objektiva Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM odličen za portrete pri šibki svetlobi.
Če uporabljate fotoaparat DSLR, lahko z objektivom, kot je Canon EF 35mm f/2 IS USM, izkoristite naravno perspektivo in prednosti stabilizacije slike (IS) za fotografiranje iz roke. Objektiv Canon EF 35mm f/1.4L II USM s še širšo največjo odprtostjo zaslonke odlikujejo izjemne zmogljivosti pri šibki svetlobi. Če imate fotoaparat DSLR s slikovnim tipalom formata APS-C, kot je Canon EOS 850D, izberite objektiv EF-S, kot je Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM, če želite naravno perspektivo. Če želite doseči podobno širokokotno in naravno perspektivo z brezzrcalnim fotoaparatom EOS M,, kot je EOS M50 Mark II, ki ima tudi tipalo APS-C, izberite izjemno kompakten in tanek objektiv Canon EF-M 22mm f/2 STM ali izjemno hiter objektiv Canon EF-M 32mm f/1.4 STM.