Razlika v fizični velikosti med obema vrstama slikovnega tipala določa, kaj je tisto, kar fotoaparat "vidi". Vsi objektivi ustvarjajo krožno sliko, kar pomeni, da mora imeti objektiv, združljiv s tipalom polnega formata, dovolj velik obseg, da lahko slika iz njega prekriva vogale pravokotnega slikovnega tipala polnega formata. Če enak objektiv uporabite na fotoaparatu APS-C, bo manjše slikovno tipalo izkoristilo le manjše območje v sredini tega istega kroga s sliko. Končni rezultat je ta, da je slika v primerjavi s tipalom polnega formata izrezana.
Ker so slikovna tipala velikosti APS-C v Canonovih fotoaparatih 1,6-krat manjša od slikovnih tipal v Canonovih fotoaparatih polnega formata, je faktor izreza tako enak 1,6. To pomeni, da vam 50-milimetrski standardni objektiv na fotoaparatu APS-C nudi enako vidno polje, kot če bi fotografirali z 80-milimetrskim telefoto objektivom na fotoaparatu polnega formata (50 x 1,6 = 80). Na enak način uporaba 100-milimetrskega objektiva polnega formata na fotoaparatu APS-C omogoča enako vidno polje kot 160-milimetrski objektiv na fotoaparatu polnega formata. Zato faktorju izreza včasih rečemo tudi "množitelj goriščne razdalje", saj pove, kakšna je efektivna goriščna razdalja uporabljenega objektiva.
Če želite to upoštevati pri uporabi objektiva RF, EF, RF-s, EF-s ali EF-M na fotoaparatu APS-C, lahko uporabite kalkulator efektivne goriščne razdalje v brezplačnem programu Canon Photo Companion.
Faktor izreza se nanaša na vse objektive polnega formata, ki jih uporabljate na fotoaparatu APS-C, vključno z objektivi EF in RF. Objektive EF lahko uporabljate na fotoaparatih sistema R s tipalom APS-C in s katerim koli od adapterjev EF–EOS R.